Akademia Sieciowa Cisco

...

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz uczniów i nauczycieli Gimnazjów do skorzystania z możliwości bezpłatnego podwyższenia swoich kwalifikacji informatycznych uzyskując międzynarodowy certyfikat CISCO.

Obecny system edukacyjny nie zawsze nadąża za gwałtownym rozwojem technologii wykorzystywanych w najnowocześniejszych urządzeniach przeznaczonych do budowy infrastruktury teleinformatycznej przedsiębiorstw. Cisco Systems, firma będącą jednym z największych producentów urządzeń sieciowych, opracowała i wprowadziła w 1997 roku w życie program Cisco Networking Academy Program (CNAP).

Zasadniczym celem szkoleń prowadzonych w ramach programu Cisco Networking Academy Program jest przygotowanie kursantów do egzaminów certyfikacyjnych. Uczestnictwo w szkoleniu daje jednak dużo więcej - przygotowuje kursantów do pracy w charakterze administratorów lokalnych i rozległych sieci komputerowych. Umiejętności sprawnego rozwiązywania problemów występujących w działaniu sieci komputerowych i umiejętności pracy w zespole sieciowym nie da się nauczyć z lektury książek i analizy pytań testowych! Zapraszamy do naszej Akademii!

Uczniowie klasy I, II, oraz III Technikum rozpoczynają kurs i po rocznej pracy na platformie CISCO (nauczania e-learning) przystąpią do egzaminu, gdzie mogą uzyskać Certyfikat IT Essentials.

Certyfikat IT Essentials to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems. Certyfikat IT Essentials zapewnia:

  • ·Podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,
  • ·Posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
  • ·Poprawę zawodowych perspektyw i mobilności,
  • ·Dostęp do materiałów i programów, m.in.:
  • ·CISCO VIRTUAL DESKTOP – Symulator komputera stacjonarnego;
  • ·CISCO VIRTUAL LAPTOP – Symulator komputera mobilnego;
  • ·CISCO PACKET TRACER – Zaawansowane narzędzie do budowy i symulacji sieci komputerowych.

Program Cisco Networking Academy realizuje w praktyce hasło nauczania e-learning. Centralny serwer edukacyjny CNAMS (http://cisco.netacad.net) udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi do zarządzania wszystkimi aspektami programu. Dodatkowo CNAMS umożliwia bieżące testowanie nabytej przez uczniów wiedzy, śledzenie postępów nauczania oraz utrzymywanie odpowiedniej jakości kształcenia.

W naszej szkole od 4 lat działa Lokalna Akademia Sieciowa CISCO. Posiadamy instruktora z uprawnieniami do prowadzenia szkoleń w zakresie kursu IT Essentials mającego za zadanie wykształcenie przyszłych techników informatyki i przygotowanie ich do pracy w zawodzie. Każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO.

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach np. serwisanta czy asystenta help desk.

Kurs IT Essentials jest podstawowym kursem w ofercie programu Cisco Networking Academy. Dostępny jest w języku polskim. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e- learning oraz symulacje.

Absolwenci kursu rozumieją budowę komputera oraz potrafią montować i konfigurować komputery osobiste, zainstalować system operacyjny oraz rozwiązywać podstawowe problemy związane z działaniem i obsługą komputera i oprogramowana. Umieją również połączyć komputer z Internetem oraz współdzielić zasoby w sieci. Zdobywają umiejętności niezbędne do instalacji, utrzymania i naprawy komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, rozumieją związane z tym zagadnienia bezpieczeństwa, a także poznają zasady netykiety i uczą się umiejętności komunikacyjnych nieodzownych w pracy na stanowiskach wsparcia technicznego.

Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia. Dlatego ważnym elementem szkolenia ITE są wirtualne narzędzia edukacyjne takie jak Virtual Desktop oraz Virtual Laptop, które umożliwiają symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym – takich, jak np. montaż/demontaż komputera. Pozwalają one na naukę i doskonalenie praktycznych umiejętności, niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje.