KIERUNKI KSZTAŁCENIA 2020/2021 >>>


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

...

 

Z dumą i radością prezentujemy Wam uczniów klasy pierwszej. W takich zespołach nauka i praca jest przyjemnością. Życzymy Wam sukcesów kulinarnych ... i nie tylko :-)

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

TG.07. Sporządzanie potraw i napojów

TG.16. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

Przedmioty rozszerzone: język angielski, biologia

Technik żywienia i usług gastronomicznych stworzony jest dla ludzi lubiących przygody ze sztuką kulinarną, dbających o siebie i innych, myślących o zdrowym odżywianiu oraz dla wszystkich przedsiębiorczych.

Kształtuje umiejętności związane z planowaniem i organizacją żywienia  w  zakładach  żywienia  zbiorowego i  żywienia  rodziny oraz urządzaniem  zakładów gastronomicznych. Naucza umiejętnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetycznego ich podania i prawidłowej obsługi konsumenta.

Uczeń potrafi stosować nowoczesne metody zarządzania i finansowania działalności gospodarczej, profesjonalnie i kompleksowo obsługiwać zleceniodawcę, organizować przyjęcia, projektować i aranżować wnętrza sal konsumpcyjnych.

Po ukończeniu szkoły uczeń może podjąć pracę w takich miejscach jak:

  • firmy cateringowe, restauracje, kawiarnie, cukiernie, pensjonaty, domy wczasowe
  • instytucje zajmujące się obrotem żywnością
  • służby sanitarno epidemiologiczne
  • instytucje zajmujące się upowszechnianiem wiedzy o żywieniu

Może również prowadzić własną działalność