PROGRAM ERASMUS + PROJEKT „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

Aktualności - ERASMUS+

Spotkanie promujące zdrowe żywienie i zdrowy styl życia

...

W dniu dzisiejszym- 29 stycznia naszą szkołę odwiedziły panie ze Stowarzyszenia „Koło Pań Rygliczanki” oraz z Klubu Seniora. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu "Cook healthy-eat healthy-live healthy" z programu Erasmus +.

Nadrzędnym celem naszego projektu jest promocja zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia i na tych właśnie zagadnieniach oparte było spotkanie. Uczennice przedstawiły prezentację pt. ”Jak zmienić chemię na zdrowe jedzenie”, po której nastąpiła  degustacja świeżych, pysznych, zdrowych owocowo- mlecznych koktajli. Przedstawicielki środowiska lokalnego miały również okazję obejrzeć prezentację ze zdjęciami z wizyt uczniów w Fatimie oraz Satu Mare, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Koktajle wszystkim bardzo smakowały a pani zgodnie przyznały, że projekt stanowi bardzo atrakcyjną i nowoczesną metodę nauki języka angielskiego, zasad zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia a także nabywania wielu innych umiejętności bardzo potrzebnych we współczesnym świecie.

Spotkanie pokazało, iż współpraca ze środowiskiem lokalnym jest bardzo potrzebna, gdyż nie tylko młodzi ludzie mogą skorzystać z wiedzy i doświadczeń starszych ale sami też mogą przekazać im swoją wiedzę zdobytą dzięki pracy w międzynarodowym projekcie.

WIZYTA W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY

...

W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu „Cook healthy- eat healthy- live healthy”  z programu Erasmus +, 25-go stycznia uczennice technikum żywienia wraz z opiekunem odwiedziły podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Ryglicach, aby promować zdrowe żywienie i zdrowy styl życia. Uczennice przedstawiły prezentację o zdrowym żywieniu oraz przygotowały pyszne, zdrowe, pełnowartościowe, owocowo- mleczne koktajle.
Podstawowym zadaniem Środowiskowego Domu Samopomocy jest podtrzymywanie uczestników     w dobrej kondycji psychofizycznej i rozwijanie umiejętności niezbędnych do możliwie jak najbardziej samodzielnego życia a także podnoszenie jakości życia i zapewnienie oparcia społecznego osobom mającym trudności z kształtowaniem swoich relacji z otoczeniem.Projekt „Cook healthy-eat healthy- live healthy”, oprócz wielu innych zadań, ma również na celu nawiązywanie współpracy z lokalnymi instytucjami i możliwie jak najszersze upowszechnianie swoich założeń i rezultatów, dlatego cieszymy się, że mogliśmy pokazać podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Ryglicach jak w przyjemny i łatwy sposób dbać o zdrowie. Kolorowe, zdrowe koktajle bardzo wszystkim smakowały i mamy nadzieję, że informacje przedstawione przez nas przyczynią się do poprawy jakości życia uczestników spotkania. Współpraca z instytucją, która dba o osoby pokrzywdzone przez los uwrażliwia nas na ich potrzeby, uczy tolerancji, wdzięczności, za to, co mamy a przede wszystkim daje ogromną radość z niesienia pomocy i możliwości uatrakcyjnienia ich czasu. Jednym słowem- wszyscy jesteśmy sobie nawzajem bardzo potrzebni i musimy o tym zawsze pamiętać.

‘HEALTHY EATING RULES”

...

‘HEALTHY EATING RULES”- lekcja w ramach projektu „Cook healthy-eat healthy-live healthy” z programu Erasmus +


Piątego października, uczennice III klasy technikum żywienia przygotowały lekcję w ramach projektu “Cook healthy-eat healthy- live healthy” dla uczniów I klasy tego samego profilu.

Anna Leszkiewicz przedstawiła cele projektu oraz opowiedziała o działaniach, które zostały zrealizowane do tej pory, kładąc szczególny nacisk na  dwie wymiany uczniów, które miały miejsce w Fatimie i Satu Mare.

Natalia Galas i Klaudia Małecka zaprezentowały zasady zdrowego żywienia, sposoby walki z otyłością i stresem a także ważność uprawiania sportu w codziennym życiu.

Doświadczenia uczennic, które brały udział w wymianach międzynarodowych oraz informacje na temat zdrowego stylu życia zachęciły naszych pierwszoklasistów do przyłączenia się do projektu i mamy nadzieję, do zweryfikowania swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych i podjęcia większej aktywności fizycznej.

Dziękujemy za przygotowanie tej innowacyjnej i bardzo ciekawej lekcji i czekamy na kolejne inicjatywy!

Effective ways to prevent obesity

...

"Effective ways to prevent obesity"- ebook stanowiący podsumowanie wizyty młodzieży w Satu Mare, w Rumunii. Publikacja zawiera przydatne wskazówki jak walczyć z otyłością, jak zdrowo żyć, można również zobaczyć w niej zdjęcia i artykuły napisane przez uczestników wymiany.

"Recipes ebook"

...

Prezentujemy pierwszy produkt będący efektem wymiany młodzieży, która miała miejsce w portugalskiej Fatimie- książka kucharska z przepisami na najlepsze dania krajów partnerskich- "Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.