a

a

Serce serce pokochało… tym razem serce na nakrętki

...

"Serce serce pokochało, serce sercu serce dało..."- tak często zaczynały się wierszyki, które kiedyś wpisywało się do tzw. pamiętnika. Dziś ten miły zwyczaj zaniknął prawie zupełnie ale idea szerzenia miłości wciąż jest na czasie. Nasze serce na zakrętki zostało zakupione w ramach projektu  „Just be humans! Say no to any forms of discrimination and violence" z programu Erasmus+ i ściśle nawiązuje do celów przedsięwzięcia a także jego logo, które zostało stworzone przez uczennicę naszej szkoły i wygrało międzynarodowy konkurs stając się logo projektu. Serce na nakrętki to nie tylko pomaganie potrzebującym, a tym samym uwrażliwienie na potrzeby innych. To również ekologiczne działanie, gdyż z nakrętek powstaną kolejne praktyczne produkty. To recykling, który braliśmy pod uwagę w zakończonym projekcie "Let´s get green - raising the awareness of ecological problems".

Serce, które jest symbolem miłości, dobroci, empatii, tolerancji i otwartości będzie stanowić długotrwały efekt projektu, gdyż mamy nadzieję iż będzie spełniać swoją powinność przez wiele kolejnych lat ucząc następne pokolenia, że dobro powraca a ekologia to nasz wspólny cel, o którym musimy pamiętać przy każdej okazji.