a

a

"Bezpieczeństwo w sieci"

...

 

Czym się różni od bezpieczeństwa na drodze?

"Bezpieczeństwo w sieci" to tytuł warsztatów on-line, które odbyły się we wtorek, 11 maja 2021 r. Zajęcia prowadziła pani Karolina Gubała z Fundacji Wspierającej Wychowanie ARCHEZJA.

Kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna, zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy większa część naszego życia zawodowego i towarzyskiego przeniosła się do internetu.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu  „Just be humans! Say no to any forms of discrimination and violence" z programu Erasmus+

Pani psycholog poruszyła również takie problemy, jak konieczność bycia wyrozumiałym i empatycznym, szacunek dla innych użytkowników sieci oraz kwestię tzw. hejtu, który wynika z frustracji i jest krzywdzący zarówno dla hejtera, jak i jego ofiary.

Zajęcia były bardzo interesujące, a młodzież chętnie wypowiadała się na temat swoich doświadczeń i opinii związanych z korzystaniem z sieci.

Nasuwa się jeden wniosek: zawsze trzeba być człowiekiem myślącym, empatycznym, a nie oceniającym i oddzielającym życie w "realu" od życia w intrenecie.