Rekrutacja do Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
- zobacz regulamin

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

TECHNIKUM - technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik handlowiec, technik ekonomista

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA - monter izolacji przemysłowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kierowca - mechanik, mechanik pojazdów samochodowych , elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, krawiec, stolarz, ślusarz, lakiernik, fryzjer, kucharz, sprzedawca, elektryk, murarz - tynkarz, piekarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, wędliniarz, cukiernik, rolnik - więcej tutaj


ERASMUS + PROJEKT "„ LET´S GET GREEN - RAISING THE AWARENESS OF ECOLOGICAL PROBLEMS”

ERASMUS + „JUST BE HUMANS!- SAY NO TO ANY FORMS OF DISCRIMINATION AND VIOLENCE"

ERASMUS + „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

KONKURS „DZIKIE SMAKI” SCHAB Z DZIKA PO MYŚLIWSKU

...

8 lutego w ZSOiZ w Ciężkowicach odbyła się IV edycja Kulinarnego Konkursu "Dzikie smaki". Tematem przewodnim tegorocznej edycji był schab z dzika po myśliwsku.

Naszą szkołę reprezentowała Karolina Siedlik- uczennica klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych. Karolina przygotowała roladki z dzika z żurawiną w towarzystwie purée z buraka i marchwi.

Rywalizowali uczniowie z 13 szkół Województwa Małopolskiego. Pracę młodzieży obserwowało jury techniczne, a następnie gotowa potrawa poddawana była ocenie przez jury degustacyjne składające się z Kucharzy z Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Przewodniczący jury w swoim krótkim  wystąpieniu  zwrócił uwagę, że dziczyzna jest szlachetnym lecz bardzo wymagającym produktem. Warto się jednak poświęcić dla tak wspaniałych doznań smakowych.

Tego typu konkursy są nie tylko okazją do integracji młodzieży, ale również żywą lekcją  gdzie młodzi adepci sztuki kulinarnej mogą uzyskać cenne wskazówki od doświadczonych szefów kuchni.