a

a

Podsumowanie I Międzyszkolnego Konkursu Programowania, Animacji i Gier w ZSP w Ryglicach

...

28 kwietnia w ZSP w Ryglicach odbyło się podsumowanie konkursu informatycznego, zadaniem uczestników było zaprogramowanie ciekawej gry, interaktywnej animacji w dowolnym języku programowania.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów ZSP w Ryglicach.

Konkurs miał na celu propagowanie wśród młodych ludzi zainteresowania nowymi technologiami oraz stymulację logicznego i kreatywnego myślenia poprzez programowanie i kodowanie. Dodatkowym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań programistycznych i umiejętności korzystania z programów użytkowych.

Konkursowicze wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością w przygotowaniu gier.

Podsumowanie konkursu odbyło się w szkole w dniu 28.04.2023 r. Pan Dyrektor Janusz Szczęch pogratulował wszystkim uczestnikom, wręczył finalistom dyplomy oraz fantastyczne upominki i nagrody rzeczowe.

Wyniki prezentują się następująco:

- I miejsce zdobyła drużyna z klasy 1 TI

(Krzysztof Usarz, Krzysztof Siwek, Victoria Piątek, Damian Uchwat). Laureaci przygotowali 3 gry przygodowo-zręcznościowe (T-rex, Flappy Bird oraz Santa Clouse) i quiz interaktywny.

- II miejsce zdobyła drużyna z klasy 3 TI

(Witold Kawa, Brygida Błońska, Marcin Grzebieniowski oraz Szymon Mikos). Laureaci zbudowali pojazdy mBoty i zaprogramowali ruch robotów po jezdni z czujnikiem ruchu, sensorem kolorów i opcją omijania przeszkód.

- III miejsce zdobyła drużyna z klasy 1 TI (Igor Kmiecik oraz Paweł Zima) za przygotowanie gry zręcznościowej na bazie silnika Unity.

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i programistyczną rywalizację, ciekawe projekty oraz wygranie fantastycznych nagród.

Programowanie to ciekawa pasja, zachęcam wszystkich uczniów do dalszego kodowania i rozwijania swoich umiejętności w wolnym czasie.

 

Organizator i koordynator konkursu: Michał Szydłowski.