a

a

X Konkurs Języka Angielskiego "English is fun"

...

W ostatni piątek, 1 marca r. odbył się X Konkurs Języka Angielskiego "English is fun".   
W tym roku odwiedziło nas 14-stu uczniów ze szkół z Lubczy, Ołpin, Ryglic oraz Szynwałdu wraz z opiekunami. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania i sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu słownictwa, gramatyki, funkcji językowych oraz rozumienia tekstu czytanego, a następnie mówili o swoich planach na przyszłość i zilustrowali wypowiedzi ciekawymi pracami plastycznymi.      Należy podkreślić, iż, z każdym rokiem, poziom wiedzy uczniów jest coraz wyższy, a swoboda wypowiedzi ustnej, zasób słownictwa, bogactwo językowe, wymowa, intonacja i kreatywność robią ogromne wrażenie i świadczą również o ogromnej pracy nauczycieli, którzy wspaniale motywują uczniów do nauki języka angielskiego. Temat wypowiedzi ustnej brzmiał "My plans for the future" i jako przewodnicząca jury byłam zachwycona tym, jak wiele ciekawych opinii i  planów mają młodzi ludzie. Okazuje się, że wciąż jest wielu mądrych uczniów, którzy myślą w bardzo rozsądny, ale też oryginalny sposób i bardzo ciekawie spędzają czas wolny.    
Pierwsze miejsce zajęła Urszula Augustyn z Zespołu Szkół w Lubczy, II miejsce należało ex aequo do Anny Poręby z Ołpin oraz Natalii Lisak z Ryglic, natomiast III miejsce zajęła Martyna Niedziela z Lubczy. Jakub Strzępek z Lubczy otrzymał wyróżnienie. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe a także puzzle oraz ramki na zdjęcia z sentencjami w języku angielskim.

Atmosfera podczas konkursu była bardzo przyjemna a podczas przerwy uczniowie mogli obejrzeć prezentację dotyczącą "Just be humans- say NO to any forms of discrimination and violence" - jednego z dwóch projektów realizowanych w naszej szkole w ramach programu Erasmus +.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom. Gratulujemy wiedzy i umiejętności, zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników języka angielskiego i zapraszamy za rok!!!

napisała: A. Burgielska-Długosz