a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

Międzynarodowy konkurs programistyczny

...

a

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny. Rywalizacja podzielona jest na etapy, a sami zawodnicy na grupy wiekowe. W przypadku naszych uczniów jest to (oczywiście) grupa MASTER. Uczniowie rozwiązują zadania w języku Python za pośrednictwem aplikacji Pix Block.


Droga na szczyt zmagań programistycznych jest kręta niczym kabel od wysłużonej myszki, a do tego usiana nawiasami i najeżona średnikami… o zwodniczych, nieskończonych pętlach z których nie sposób się czasem wydostać. Treningi do tej wyprawy rozpoczęły się już w połowie września w formie kursów, tutoriali i zadań przygotowawczych, których celem było zaznajomienie uczniów z językiem programowania Python oraz aplikacją Pix Block a wszystko to w ramach CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO.