PROGRAM ERASMUS + PROJEKT „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

KURSY

Spotkanie z przedstawicielkami Wojewódzkiego Urzędu Pracy

...

W dniu 2 czerwca młodzież klasy III Technikum uczestniczyła w spotkaniu z  Panią Dyrektor oraz  Doradcą Zawodowym z  Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Oddział Zamiejscowy w Tarnowie.

Uczniowie wypełnili Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych, który pomoże zdiagnozować ich zainteresowania. Będzie to bardzo przydatne przy wyborze dalszego kształcenia oraz w przyszłości miejsca pracy. Skupili się na trzech kompetencjach: współpraca w grupie, dbałość o rozwój i relacje oraz komunikacja interpersonalna.

Jednak największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła gra symulacyjna  „Chłopska Szkoła Biznesu”. Uczestnicy wcielają się w rolę andrychowskich rzemieślników, którzy zajmują się produkcją i sprzedażą. Celem graczy jest zebranie jak największego majątku liczonego w złotych górskich (waluta gry) dzięki transakcjom z innymi graczami i realizowaniu wypraw handlowych na planszy (mapie Europy).

Udział w grze był doskonałą okazją do przećwiczenia umiejętności przydatnych na rynku pracy, takich jak: komunikatywność, zdolności negocjacyjne, odporność na stres, myślenie analityczne i planowanie strategiczne, zarządzanie czasem, budowanie relacji i zdolności negocjacyjne. Uczniowie okazali się bardzo dobrymi przedsiębiorcami, jednak największy majątek zdobył Kamil Kos. Życzymy aby takie umiejętności przełożyły się na rynku pracy  oraz w prowadzeniu być może w przyszłości własnej firmy.

Informatyka po węgiersku

...

Uczniowie z Węgier mieli możliwość uczestniczyć razem z naszymi informatykami w zajęciach z diagnostyki i naprawy urządzeń techniki komputerowej. Zapoznali się z kierunkiem technik informatyk.

W ramach zawodu technika informatyka można zdobyć 3 odrębne kwalifikacje zawodowe:
K1: Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych (E.12.)
  • Przygotowanie stanowiska komputerowego do pracy
  • Użytkowanie urządzeń peryferyjnych komputera osobistego
  • Naprawa komputera osobistego
K2 :Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami (E.13.)
  • Projektowanie i wykonywanie lokalnej sieci komputerowej
  • Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi
  • Konfigurowanie urządzeń sieciowych
K3: Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami (E.14.)
  • Tworzenie stron internetowych
  • Tworzenie baz danych i administrowanie bazami
  • Tworzenie aplikacji internetowych

Więcej tutaj

Warsztaty gastronomiczne z gośćmi z Wegier

...

17 lutego w naszej szkole miały miejsce warsztaty polsko-węgierskie w ramach partnerstwa miast. Młodzież klasy II technikum żywienia przygotowała dla Węgrów obiad, którym powiemy nieskromnie byli zachwyceni ;-),  a w ramach warsztatów wszyscy przygotowywali pyszne pierogi. Jesteśmy zachwyceni tym jak młodzież węgierska była chętna i zaangażowana. Już czekamy na kolejne wymiany i spotkania bo to nowe doświadczenia i wspaniały czas.

KURS PIERWSZEJ POMOCY

...

Organizowane przez OSP w Ryglicach szkolenia i kursy pierwszej pomocy składały się głównie z ćwiczeń praktycznych, pozorowanych akcji ratunkowych.

Uczniowie naszej szkoły poznawali techniki skutecznego ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Musieli rozpoznać wstępnie stan zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego, udzielić pomocy adekwatnej do rozpoznanego stanu zagrożenia życia osoby poszkodowanej i znać zasady bezpieczeństwa udzielania pierwszej pomocy, wezwać pomoc służb profesjonalnych.

Zainteresowanie było ogromne, nikt się nie nudził. Wszystkim uczestnikom kursu serdecznie gratulujemy i życzymy, aby pozyskane umiejętności (jeżeli już będą musiały być wykorzystane) w przyszłości uratowały czyjeś życie i zdrowie! WIĘCEJ TUTAJ

Zajęcia edukacyjne dotyczące profilaktyki uzależnień i promocji honorowego krwiodawstwa

...

W dniu 13.10.2016r. w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez Panią Wiesławę Pyzik i Panią Annę Nasiadkę dotyczące profilaktyki uzależnień i promocji honorowego krwiodawstwa. W zajęciach brali udział uczniowie z oddziału pierwszego Technikum.