a

a

Bezpieczny chrzest bojowy, czyli próbna matura

...

Matura to symboliczne podsumowanie całej ścieżki edukacyjnej w systemie szkolnym. To także przepustka na wymarzone studia, częstokroć decydująca o tym, jak potoczy się nasze dorosłe życie. Świadomość tego na wielu uczniów działa paraliżująco – dlatego warto, by zawczasu mogli poczuć na własnej skórze egzaminacyjną atmosferę – bez ponoszenia żadnych konsekwencji, za to z możliwością wyciągnięcia wielu korzyści! 

Choć popularne stało się twierdzenie, że „matura to bzdura”, tak naprawdę pełni ono wyłącznie funkcję dystansującą i uspokajającą, ewentualnie jest pokazem pozorowanej nonszalancji. Jedyna prawda, jaka w nim tkwi, jest taka, że do matury, podobnie jak do wszystkich innych spraw w życiu, należy podchodzić z odpowiednim dystansem, panować nad nerwami i zapobiegać panice – a przed tą najlepiej uchroni odpowiednie przygotowanie.

Opowieści o tym, że ktoś świetnie nauczył się do matury w jedną noc, można włożyć między bajki. Zakres zagadnień wymaganych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną jest bowiem tak szeroki, że tylko systematyczne przygotowania i powtórki dają gwarancję dobrego wyniku.

Harmonogram Próbnej Matury z Operonem 2019

19 listopada:

9.00 – egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym (170 minut)

14.00 – egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (180 minut)

20 listopada:

9.00 – egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (170 minut)

14.00 – egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (180 minut)

21 listopada:

9.00 – egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)

14.00 – egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

22 listopada:

9.00 – egzamin z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym z: historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, chemii, geografii, fizyki (180 minut)

Odpowiedzi do przedmiotów zdawanych w sesji porannej (9.00) będą publikowane o godzinie 13.00 każdego dnia egzaminacyjnego, a odpowiedzi do przedmiotów zdawanych w sesji popołudniowej (14.00) – o godzinie 18.00 na stronie operon.pl.

Arkusze wraz z modelami odpowiedzi dla uczniów zostaną opublikowane godzinę po każdym egzaminie TUTAJ oraz na portalu gieldamaturalna.pl.

https://arkusze.pl/