PROGRAM ERASMUS + PROJEKT „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

Dzień czerwonej wstążki

...

Dzień czerwonej wstążki - Światowy Dzień AIDS

Od początku epidemii w roku 1985 do dzisiaj rozpoznano w Polsce ok. 18 tysięcy zakażeń HIV. Ponad 3 tysiące osób zachorowało na AIDS, 1280 zmarło z tego powodu. W naszym kraju żyje więc 2 tysiące chorych na AIDS. Ze zdiagnozowanym zakażeniem wirusem HIV jest 17 tysięcy osób. Tylko 7776 pacjentów się leczy – wynika z danych Krajowego Centrum ds. AIDS.

Dziś nasi wolontariusze: Martyna Gogola i Natalia Bęben uczestniczyli w Konferencji z okazji Światowego Dnia AIDS w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy, dostaliśmy materiały i wytyczne do organizowania prelekcji na temat AIDS i profilaktyki zakażeń. Więcej