a

a

Zdrowie na Talerzu: Spotkanie z Dietetykiem

...

"Zdrowie zaczyna się od tego, co wkładamy na talerz."


W dniach 12-13 grudnia 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach odbyło się wyjątkowe spotkanie z dietetykiem. To spotkanie miało na celu edukację uczniów na temat zdrowego odżywiania i dbania o własne zdrowie. Pani Martyna Pruchnik, która obecnie pracuje w Bonne Sante - Gabinecie Dietetycznym w Jaśle, podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie dietetyki.

Pani Dietetyk przekazała cenne informacje na temat znaczenia zdrowego odżywiania. Omówiła piramidę żywieniową i wyjaśniła, jakie produkty powinny być spożywane w większych ilościach, a jakie w mniejszych. Wskazała również na znaczenie regularnych posiłków i picia odpowiedniej ilości wody. Wszystko to zostało przedstawione w sposób przystępny i zrozumiały dla uczniów.

Podczas spotkania nie zabrakło również czasu na pytania i dyskusję. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania Pani Martynie na temat swojej diety, nawyków żywieniowych i ogólnie o zdrowym stylu życia.

Spotkanie z dietetykiem było nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące. Uczniowie odeszli z sali z większą świadomością znaczenia zdrowego odżywiania i z motywacją do dbania o swoje zdrowie.