a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

Halowy turniej o Puchar Dyrektora ZSP w Ryglicach (U-2005; 15.01.2020)

...

Tabela zawodów:

1 Zespół Szkół w Lubczy
2 Publiczna SP im. Bł. Karoliny Kózki w Czermnej
3 SP nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

Publiczna SP im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szerzynach
SP im. Jana Pawła II w Joninach
Publiczna SP im. Jana Pawła II w Swoszowej
SP im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach
SP im. Janusza Korczaka w Kowalowej
Publiczna SP im. Oddziału Regina II Armii Krajowej w Bistuszowej

Najlepsi zawodnicy poszczególnych zespołów (statuetki):

Bartłomiej Klucznik
Adrian Klimato
Hubert Chrupek
Łukasz Wójcik
Mateusz Gawlik
Szymon Bąk
Norbert Kluz
Karol Bęben
Patryk Oleśkiewicz

Najlepszy strzelec turnieju: Mateusz Gawlik- 8 bramek

Najlepszy bramkarz turnieju: Mateusz SłotaPierwsza Runda:

GRUPA A

Punkty

GRUPA B

Punkty

GRUPA C

Punkty

Szynwałd

6

Lubcza

6

Czermna

4

Swoszowa

3

Joniny

3

Szerzyny

2

Bistuszowa

0

Ryglice

0

Kowalowa

1

 

Mecze:

GRUPA A

Wynik

GRUPA B

Wynik

GRUPA C

Wynik

Bistuszowa

Szynwałd

0:5

Lubcza

Joniny

4:0

Szerzyny

Kowalowa

0:0

Bistuszowa

Swoszowa

0:2

Lubcza

Ryglice

2:1

Szerzyny

Czermna

1:1

Szynwałd

Swoszowa

4:0

Ryglice

Joniny

2:4

Czermna

Kowalowa

2:1

 

Runda Finałowa:

GRUPA 7-9

Punkty

Bramki

GRUPA 4-6

Punkty

Bramki

GRUPA 1-3

Punkty

Bramki

Ryglice

6

9:1

Szerzyny

6

6:0

Lubcza

4

8:2

Kowalowa

3

2:2

Joniny

3

7:2

Czermna

4

5:1

Bistuszowa

0

0:9

Swoszowa

0

1:11

Szynwałd

0

1:11

 

Mecze:

GRUPA 7-9

Wynik

GRUPA 4-6

Wynik

GRUPA 1-3

Wynik

Bistuszowa

Ryglice

0:7

Swoszowa

Joniny

1:7

Szynwałd

Lubcza

1:7

Bistuszowa

Kowalowa

0:2

Swoszowa

Szerzyny

0:4

Szynwałd

Czermna

0:4

Kowalowa

Ryglice

1:2

Szerzyny

Joniny

2:0

Czermna

Lubcza

1:1

 


REGULAMIN

1. Prawo do udziału w turnieju mają zawodnicy urodzeni w 2005 r. i młodsi.

2. Czas trwania meczu to 12 min bez zmiany stron boiska.

3. Zespoły przystępują do gry w pięcioosobowych składach: 4 graczy w polu + bramkarz.

4. Obowiązują zmiany hokejowe na własnej połowie (przy ławce zespołu).

5. Auty wybijane nogą z linii bocznej, wyk. aut nogą z linii autowej w danym miejscu. Bramki strzelone bezpośrednio z autu nie będą uznawane.

6. Zakaz wykonywania wślizgów (jedynie bramkarz może je wykonywać w obrębie pola karnego) – rzut wolny bezpośredni z miejsca zdarzenia (interpretuje sędzia zawodów) .

7. Zagranie piłką w sufit – rzut wolny pośredni z miejsca zdarzenia.

8. Odległość zawodnika od piłki przy stałych fragmentach gry wynosi 5 metrów; rzuty karne są wykonywane z odległości 7 metrów przed bramką.

9. W przypadku, gdy drużyny grają w strojach o tych samych kolorach sędzia może zarządzić losowanie drużyny, która będzie grała w znacznikach.

10. W kwestiach spornych ostateczne zdanie ma organizator.

Kary :

- wykluczenie na 2 minuty (ostry faul, faul taktyczny, gra na czas, niesportowe zachowanie zawodnika – decyduje sędzia);

- wykluczenie z gry – czerwona kartka (wykluczony gracz nie gra do końca meczu; inny zawodnik wchodzi do gry w momencie utraty bramki przez drużynę grającą w osłabieniu lub po 2 minutach od momentu wykluczenia)

- w wyniku rażąco niesportowego zachowania zawodnika organizatorzy, po konsultacji z sędzią zawodów, mogą wykluczyć go z uczestnictwa w turnieju.

Organizatorzy oraz sędzia turnieju o Puchar Dyrektora ZSP w Ryglicach U-2005 zachowują prawo do sprawdzenia tożsamości zawodników (w każdej chwili, niekoniecznie w trakcie meczu) na wypadek uzasadnionych wątpliwości dotyczących ich daty urodzenia. Warto więc zabezpieczyć się posiadaniem dowodu tożsamości (jego brak w momencie konfrontacji może skutkować dyskwalifikacją gracza, a także walkowerem(-ami) nałożonym(-i) na zespół).

System Rozgrywek :

  1. a) w turnieju wystąpi 8 drużyn, które będą grały w 2 grupach systemem „każdy z każdym”. Następnie zespoły z miejsc 1 i 2 z każdej grupy uzyskują awans do półfinałów, a zespoły z miejsc 3-4 zagrają mecze o miejsca 5-8

b) w turnieju wystąpi 9 drużyn, które będą grały w 3 grupach systemem „każdy z każdym”. Następnie zwycięzcy grup, zespoły z drugich miejsc i zespoły z trzecich miejsc tworzą grupy, w ramach których grając nadal systemem „każdy z każdym”, rywalizują o miejsca 1-3, 4-6 oraz 7-9.

2. Za zwycięstwo przyznaje się 3 pkt., za remis 1 pkt, porażkę 0 pkt.

3. O kolejności decydują:

  • ILOŚĆ ZDOBYTYCH PUNKTÓW
  • WYNIK BEZPOŚREDNIEGO POJEDYNKU
  • LEPSZA RÓŻNICA BRAMEK
  • WIĘKSZA ILOŚĆ ZDOBYTYCH BRAMEK
  • RZUTY KARNE (x3, NASTĘPNIE „DO SKUTKU”)

4. Strzelec największej liczby bramek w turnieju o Puchar Dyrektora ZSP w Ryglicach U-2005 otrzyma tytuł Króla Strzelców oraz pamiątkową statuetkę i dyplom. Jeśli dwóch lub więcej strzelców osiągnie ten sam dorobek bramkowy, zostanie między nimi przeprowadzony konkurs rzutów karnych (po 1 karnym do skutku; bronią bramkarze zainteresowanych drużyn), a tytuł Króla Strzelców otrzyma lepszy ich egzekutor.

5. Trenerzy wszystkich zespołów wybiorą Najlepszego Bramkarza Pucharu Dyrektora ZSP w Ryglicach U-2005. W sytuacji spornej decyduje organizator turnieju.

6. Opiekunowie drużyn podają listę zawodników uczestniczących w zawodach wraz z ich numerami. Za brak ważnych badań lekarskich odpowiadają opiekunowie drużyn.

7. Nagrody:

- za zajęcie miejsc od 1 – 3 drużyny otrzymują puchary, wszyscy dyplomy

- statuetka i dyplom dla najlepszego bramkarza i króla strzelców

- statuetki dla najlepszych graczy poszczególnych zespołów.

8. Porządek i Bezpieczeństwo:

Drużyny zobowiązane są do zachowania ładu i porządku w hali, zebrania śmieci i pustych butelek po napojach po zakończeniu swojego meczu. W hali sportowej zabronione jest spożywanie posiłków (można to robić w szatniach i w korytarzu). Rażące naruszenia zasad zachowania czystości mogą spowodować nałożenie kary finansowej. Trenerzy i opiekunowie drużyn odpowiedzialni są za swych podopiecznych. Tym samym odpowiadają finansowo za wszelkie spowodowane przez nich uszkodzenia, straty i niedopilnowanie porządku.

9. Wyrażamy zgodę na bezpłatne wykorzystanie wizerunku i danych osobowych uczniów naszej szkoły oraz własnych do celów związanych z promocją ZSP w Ryglicach (zamieszczanie w galerii zdjęć, fotorelacjach w mediach na portalach i stronach internetowych, ulotkach, plakatach oraz wszelkich innych materiałach promocyjnych tu niewyszczególnionych).

10. Wypełnienie przez opiekunów drużyn list zawodników biorących udział w turnieju o Pucharu Dyrektora ZSP w Ryglicach U-2005 jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.