WSPANIAŁY RELAKS I PROMOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

...

W piątek, drugiego czerwca młodzież naszej szkoły pojechała do Chochołowa, aby aktywnie i przyjemnie spędzić czas w Termach Chochołowskich- największym kompleksie termalnym na Podhalu. Ten nowoczesny park wodny posiada liczne atrakcje, m.in. baseny zewnętrzne i wewnętrzne, baseny typu whirpool z wodą termalną, basen whirpool z wodą solankową, zjeżdzalnie wodne, wodospad, gejzer oraz bogate zaplecze gastronomiczne. Woda w basenach jest wydobywana z głębokości prawie 3600 m. Skały, które są nią nasączone, oddają mnóstwo dobroczynnych mikroskładników takich jak Siarka (S), Wapń (Ca), Magnez (Mg) czy Sód (Na). Woda termalna, poza leczniczym składem mineralnym, ma również właściwości terapeutyczne. Kąpiele cieplne działają rozluźniająco i poprawiają ukrwienie tkanek i narządów.

Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła wszystkim w pełni cieszyć się fantastycznym odpoczynkiem w tym niezwykłym miejscu. Największą atrakcją dla młodzieży były zjeżdzalnie, na których szaleństwom nie było końca. W porze obiadowej można było przekąsić coś pysznego, napić się kawy nie troszcząc się o pieniądze, gdyż wszystkie wydatki są naliczane na specjalny, wielofunkcyjny „zegarek”.

To był wspaniały, pełen niesamowitych wrażeń dzień. Wszyscy bawili się wyśmienicie i nawet nie wiadomo, kiedy zleciały długie godziny. Na pewno tu będziemy wracać, gdyż oprócz beztroskiej zabawy można w Termach Chochołowskich zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie.