PROGRAM ERASMUS + PROJEKT „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

Wolontariat

Wielkanocny zajączek dla misji w IHOSY

...

W naszej szkole prowadzona była akcja charytatywna „Wielkanocny zajączek dla misji w IHOSY”. Młodzież przygotowała 20 kg paczkę z przyborami szkolnymi, środkami medycznymi, higienicznymi i słodyczami, która wyruszyła 31 marca do dalekiego Madagaskaru.

Wszystkim, którzy włączali się w tą akcję gorąco dziękujemy. Do śledzenia losów przesyłki zapraszamy na http://emonitoring.poczta-polska.pl/

Numer naszej przesyłki: CP202409650PL. Akcje koordynowała klasa II technikum wraz z wychowawcą.

Dla Tytusa

...

14 lutego będziemy rozprowadzać walentynkowe zakładki. Cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Tomasza Dychusa - TYTUSA. Zapraszamy do śledzenia losów Tomka: https://www.facebook.com/Dla-Tytusa-1198997473510666/

 

25 finał WOŚP 2017

...

 

Finał WOŚP rozpoczął się. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 25 w historii. Ponad 120 tys. wolontariuszy w każdym zakątku Polski ale także i świata zbierają pieniądze do puszek WOŚP. Zebrane środki tradycyjnie trafią na zakup sprzętu medycznego dla dzieci. Uzbieraliśmy aż 6169,17 zł.


Więcej…

Z Mikołajem na Madagaskar

...

W tym roku młodzież naszej szkoły postanowiła wysłać Mikołaja bardzo, bardzo daleko….bo aż na Madagaskar. Uczniowie zebrali mydło, szczoteczki do zębów, pastę do zębów, kremy, chusteczki nawilżane, żele antybakteryjne i bandaże.

Przygotowana paczka zostanie wysłana dla malgaskich dzieci do Ihosy – miasta w środkowo-południowej części Madagaskaru. Malgaszy poznaliśmy podczas Światowych Dni Młodzieży. Są wspaniałymi, pogodnymi i życzliwymi ludźmi, ale problemem jest wielka bieda.

W ciągu ostatnich 10 lat Madagaskar dotknęło wiele różnych klęsk i tragedii, np. epidemia HIV i zamach stanu. Jest to kraj niestabilny gospodarczo i biedny. Jednocześnie stale rośnie tu liczba ludności, więc ubóstwo staje się zjawiskiem coraz powszechniejszym. Wraz z ubóstwem pojawia się zaś problem niedożywienia i głodu co w naszych warunkach jest wręcz niewyobrażalne. Bark dostępu do bieżącej wody sprawia, że choroby szerzą się bardzo szybko.

Wszystkim dziękujemy za otwarte serca i włączenie się w tą akcję. Liczymy, że to początek naszej pomocy.  Koordynatorem zbiórki była klasa II technikum wraz z Panią Anną Bargielską Długosz i Stanisławą Zelek.

VI KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

...

Klub Wolontariuszy przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Nasze Dzieci" organizował już po raz 6 koncert dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Ryglice.

Wydarzenie miało miejsce 12 czerwca od godziny 14.00. Fotorelacja z imprezy tutaj

Miało ono na celu

- zwrócenie uwagi na problem niepełnosprawności

- zintegrowanie osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, zwrócenie uwagi na ich problemy,

– pozyskanie funduszy dla dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych „NASZE DZIECI”

Podczas koncertu wystąpili lokalni wykonawcy: W kuźni u Kowala, Zalasowiocki, CesS skład, Rock elektroniczny Jacek i Wacek, The KrisVans&Majkey, Foxhil oraz Kapela GROMY.

Gośćmi specjalnymi byli: Patryk Rogóż – mistrz świata w MMA, oraz Sławomir Rawiński – Strongman

Nie zabrakło również innych atrakcji: zabawy dla dzieci, zjeżdżalnie, przejażdżki konne, strzelnica ASG, tor łuczniczy, Wataha, amatorskie zawody wędkarskie, strefa kibica Euro 2016.

Pyszne ciasta oraz potrawy z grilla i miłą obsługę zapewnili uczniowie technikum gastronomicznego z ZSP Ryglice.

Patronat medialny nad imprezą objęło radio RDN Małopolska oraz lokalny portal informacyjny RYGLICE-OKOLICE.