PROGRAM ERASMUS + PROJEKT „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

Z Siostrą Anastazją o gastronomii

...

Uczniowie technikum żywienia mieli niezwykłą okazję, aby osobiście spotkać się i porozmawiać  ze znaną w całej Polsce autorką wielu książek o tematyce kulinarnej- Siostrą Anastazją. Siostra okazała się niezwykle skromną i miłą osobą, która ciepło i serdecznie opowiadała nam jak zaczęła się jej przygoda z kulinariami i zaznaczyła, że „gastronomia to dobry wybór – praca zawsze będzie, bo ludzie jeść muszą”. Uczniowie technikum żywienia utwierdzili się, że ich zawód może być szansą na przyszłość. Praca wykonywana z pasją daje satysfakcję co podkreśliła Siostra Anastazja.

Kolejnym punktem naszej dzisiejszej wycieczki było zwiedzanie i podziwianie ogrodu botanicznego. To jeden z najstarszych parków w mieście i najstarszy tego typu ogród w Polsce. Założony został w XVII wieku na potrzeby nauki botaniki przez studentów UJ. W dziesięciohektarowym ogrodzie mieści kilka tysięcy roślin. To niezwykle urokliwe miejsce. Szczególnie o tej porze roku nie sposób podczas krótkiej wizyty zobaczyć wszystkie ciekawe okazy pochodzące z różnych stref klimatycznych.

Po krótkim relaksie w ogrodzie botanicznym udaliśmy się na słodkie zakończenie wycieczki, czyli na warsztaty tworzenia pralinek w Krakowskiej manufakturze czekolady. Poznaliśmy historię czekolady i każdy mógł spróbować własnych sił w tworzeniu słodkich czekoladek, a te smakują wyśmienicie…. zapewniamy.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.