Rekrutacja do Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
- zobacz regulamin

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

TECHNIKUM - technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik handlowiec, technik ekonomista

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA - monter izolacji przemysłowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kierowca - mechanik, mechanik pojazdów samochodowych , elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, krawiec, stolarz, ślusarz, lakiernik, fryzjer, kucharz, sprzedawca, elektryk, murarz - tynkarz, piekarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, wędliniarz, cukiernik, rolnik - więcej tutaj


ERASMUS + PROJEKT "„ LET´S GET GREEN - RAISING THE AWARENESS OF ECOLOGICAL PROBLEMS”

ERASMUS + „JUST BE HUMANS!- SAY NO TO ANY FORMS OF DISCRIMINATION AND VIOLENCE"

ERASMUS + „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE

...

W środę 13 marca  maturzyści z naszej szkoły wzięli udział w Pielgrzymce na Jasną Górę. Uczniowie wraz z opiekunami: Marią Mikrut i Stanisławą Zelek przyjechali do Częstochowy, aby poprzez modlitwę powierzyć Matce Bożej swoje przygotowania do egzaminów dojrzałości, prosić o mądrość na czas ich zdawania oraz o podejmowanie właściwych decyzji życiowych.

Pierwszym i kulminacyjnym  punktem programu była Msza święta odprawiona w Kaplicy Cudownego Obrazu. Szczególny nastrój tego miejsca, głębokie rozważania, śpiew, zrodziły wiele ważnych przemyśleń i refleksji w sercach młodzieży. Następnie udaliśmy się na Drogę Krzyżową na Błoniach Jasnogórskich. Piękna pogoda w dniu pielgrzymki pozwoliła na zwiedzenie najważniejszych miejsc Jasnogórskiego Sanktuarium: Kaplicy Cudownego Obrazu, Skarbca oraz widoków panoramy Częstochowy.

W drodze powrotne ważnym punktem były również krakowskie Łagiewniki i Centrum Jana Pawła II.  Tutaj był czas na modlitwę i refleksję. Ten szczególny dzień pielgrzymowania z pewnością rozbudził  w młodzieży pragnienie pięknego życia. Zmotywował do skuteczniejszego dążenia do celu, nauki i mądrego przeżywania każdej chwili. Ożywił wysiłek w przygotowaniach do egzaminów maturalnych i ambicje do dalszej nauki podczas studiów. Dał im wiarę w siebie.

Dziękujemy wszystkim maturzystom za wspólne pielgrzymowanie i życzymy sukcesów na maturze.