a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

INTEGRACYJNY RELAKS NA BASENACH I SENTYMENTALNA PODRÓŻ W CZASIE…

...

Wiemy, jak ważna jest nauka ale czasem każdemu należy się trochę odpoczynku i zabawy, dlatego 25 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu oraz na Termy w Chochołowie.

Mieliśmy okazję zwiedzić niezwykły skansen- wiernie i przepięknie zrekonstruowane miasteczko galicyjskie z XIX wieku. Odwiedziliśmy starą aptekę, zakład fotograficzny, zegarmistrza, galerię rzeźby sakralnej, urząd pocztowy, straż pożarną, drukarnię, sklep spożywczy oraz zakład fryzjerski. Wizyta w Miasteczku to niezwykle pouczająca i jednocześnie sentymentalna podróż w przeszłość. W tym miejscu zatrzymał się czas, dzięki czemu łatwo wyobrazić sobie jak kiedyś wyglądało codzienne życie pod zaborem austriackim. W każdym pomieszczeniu, można podziwiać wiele oryginalnych mebli, sprzętów oraz pamiątek- każdy szczegół jest niezwykle precyzyjnie dopracowany.

Kolejnym punktem wycieczki była integracyjna zabawa uczniów klas pierwszych i trzeciej technikum, która miała miejsce na basenach termalnych w Chochołowie. To niezwykle atrakcyjne miejsce z widokiem na Tatry, w którym uczniowie mogli popływać, skorzystać z jacuzzi oraz poszaleć na zjeżdżalniach wodnych, co niewątpliwie przyniosło im wiele radości.

Wspólny odpoczynek i zabawa to fantastyczna okazja do integracji i lepszego poznania się, co było głównym celem naszej wycieczki a słoneczna pogoda stanowiła dodatkowy atut naszego wyjazdu.

Uczniowie bardzo dobrze się bawili i już wybierają się na następną wycieczkę, ale najpierw muszą trochę pouczyć się, aby kolejny odpoczynek był w pełni zasłużony.