a

a

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Limanowej

...

Dnia 17 marca 2023 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Wojskowych Targach Służby i Pracy w Limanowej.

W programie wydarzenia znalazły się między innymi: pokaz sprzętu wojskowego, stoiska promocyjne jednostek wojskowych i szkół mundurowych, pokazy musztry, sztuk walki, poczęstunek wojskową grochówką i wiele innych.

Targi były kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik  mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.