KIERUNKI KSZTAŁCENIA 2020/2021 >>>


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

Narodowe Czytanie 2019

...

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach już po raz kolejny przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, organizowanej pod patronatem pary prezydenckiej. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest od 2012 r., jej celem jest propagowanie literatury polskiej. W tym roku lekturą były polskie nowele.
18 września o godz. 10.00 w Spichlerzu Dworskim w Ryglicach, licznie zgromadzona publiczność wysłuchała fragmenty wybranych nowel. Wśród nich znalazły się: „Rozdzióbią nas kruki,wrony” Stefana Żeromskiego, „Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa oraz „Sachem” Henryka Sienkiewicza. Wybrane teksty czytali: Burmistrz Ryglic pan Paweł Augustyn, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marek Dudowicz, Ksiądz Łukasz Szczepanik, członkowie Grupy Teatralnej, uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach. Spotkanie uświetnione zostało patriotycznymi piosenkami wykonanymi przez uczennice Szkoły Podstawowej.
Honorowy patronat na tym wydarzeniem sprawował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, patronat lokalny Burmistrz Ryglic pan Paweł Augustyn oraz Starosta Tarnowski pan Roman Łucarz. Patronatem medialnym objął Lokalny portal informacyjny Ryglice-okolice.pl.  Organizatorami akcji byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach, Szkoła Podstawowa w Ryglicach im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach oraz Ośrodek Kultury w Ryglicach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim czytającym i śpiewającym, do zobaczenia za rok!
Więcej tutaj