KIERUNKI KSZTAŁCENIA 2020/2021 >>>

Narodowe Czytanie 2019

...

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach już po raz kolejny przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, organizowanej pod patronatem pary prezydenckiej. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest od 2012 r., jej celem jest propagowanie literatury polskiej. W tym roku lekturą były polskie nowele.
18 września o godz. 10.00 w Spichlerzu Dworskim w Ryglicach, licznie zgromadzona publiczność wysłuchała fragmenty wybranych nowel. Wśród nich znalazły się: „Rozdzióbią nas kruki,wrony” Stefana Żeromskiego, „Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa oraz „Sachem” Henryka Sienkiewicza. Wybrane teksty czytali: Burmistrz Ryglic pan Paweł Augustyn, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marek Dudowicz, Ksiądz Łukasz Szczepanik, członkowie Grupy Teatralnej, uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach. Spotkanie uświetnione zostało patriotycznymi piosenkami wykonanymi przez uczennice Szkoły Podstawowej.
Honorowy patronat na tym wydarzeniem sprawował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, patronat lokalny Burmistrz Ryglic pan Paweł Augustyn oraz Starosta Tarnowski pan Roman Łucarz. Patronatem medialnym objął Lokalny portal informacyjny Ryglice-okolice.pl.  Organizatorami akcji byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach, Szkoła Podstawowa w Ryglicach im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach oraz Ośrodek Kultury w Ryglicach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim czytającym i śpiewającym, do zobaczenia za rok!
Więcej tutaj