W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

IX WIECZÓR Z POEZJĄ

...

„Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens…” te słowa Jana Pawła II stały się mottem „IX Wieczoru z poezją”, który odbył się 25. 02. 2020 r. Uroczystość zorganizował: Zespół Szkół Ponadpodstawowych, Szkoła Podstawowa i Ośrodek Kultury w Ryglicach.  Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Tarnowskiego Pan Roman Łucarz i Burmistrz Ryglic Pan Paweł Augustyn. Wszystkich, licznie zgromadzonych gości powitali Dyrektorzy szkół: Pani Agata Sus i Pan Janusz Szczęch.

Tematem „IX Wieczoru z poezją” była twórczość świętego Jana Pawła II. Spotkanie było podziękowaniem za  Jego słowa i czyny, które zmieniły świat oraz wyrazem naszej wdzięczności za to, czego dokonał w ciągu 26 lat swego pontyfikatu. W ten sposób zainaugurowaliśmy w naszej gminie obchody 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II.

Program był oparty na biografii Jana Pawła II, fragmentach „Tryptyku rzymskiego” oraz wierszy, które były komentarzem do życiowych doświadczeń Papieża, a także odpowiedzią na trudne pytania współczesnego człowieka. Doskonałym dopełnieniem programu była prezentacja multimedialna przedstawiająca kluczowe wydarzenia z życia  Jana Pawła II. Uczniowie szkół oraz dorośli zachwycili odbiorców doskonałą recytacją poezji oraz śpiewem. Oprawa muzyczna wspaniale podkreślała patetyczny nastrój wydarzenia.

Sala, jak co roku była wypełniona po brzegi. Widownia z dużym zainteresowaniem obejrzała program. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek przygotowany przez uczniów z Technikum żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach oraz kremówkę, którą Ojciec Święty uwielbiał.

Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie, nauczycielom za przygotowanie uczniów, a przede wszystkim występującym  za trud i czas poświęcony w organizację tej uroczystości.

Organizatorzy