W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

...

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W ubiegłych latach inicjatywy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Minister Edukacji Narodowej w liście adresowanym do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz nauczycieli i uczniów zaprosił do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu”. W związku z tym przedsięwzięciem we wtorek 10 listopada o  godzinie 11:11 uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły za pomocą aplikacji Teams  wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczcili kolejną – już 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu wszyscy uczestnicy wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy IV Technikum.11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.