a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

Mistrz

...

 

W piątek 10.09 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w projekcji filmu "Mistrz". Mecenasem pokazu był Samorząd Powiatu Tarnowskiego. Przedsięwzięcie po raz kolejny zostało zorganizowane w ramach edukacji patriotycznej i obywatelskiej dla młodzieży, było wspaniałą lekcją historii.
"Mistrz" to polski film biograficzny w reżyserii Macieja Barczewskiego, którego akcja inspirowana jest historią legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, więźnia nr 77, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.