a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

Ryglicki Marsz Niepodległości

...

W dniu 10 listopada 2021 r. odbył się Ryglicki Marsz Niepodległości, aby uczcić Święto Narodowe - 103 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  O godzinie 11.11 przed szkołą odśpiewaliśmy  czterozwrotkowy hymn ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Była to odpowiedź naszej szkoły na zaproszenie  Ministerstwa Edukacji i Nauki ,, Szkoła do hymnu”.

Następnie przemaszerowaliśmy na cmentarz wojenny nr 167 z okresu I wojny światowej w Ryglicach, gdzie uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych zaprezentowali program artystyczny przeplatany żołnierskimi pieśniami patriotycznymi. Ksiądz dziekan Franciszek Kuczek pomodlił się w intencji poległych za Ojczyznę, a później nastąpił „Apel poległych”, aby uczcić Tych, którzy zachowali wiarę w odrodzenie Państwa Polskiego i za tę wielką sprawę walczyli i ginęli. Po Apelu głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Ryglicach Pan Marek Dudowicz . Na końcu uroczystości na mogiłach złożono kwiaty i zapalono znicze.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1cEw1N4rAUr0_TJiGQ28aISafKUxtScXm?usp=sharing