a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

...

W dniu 9 marca 2022 roku Maturzyści naszej szkoły wraz z księdzem Łukaszem Serafinem ,wychowawcą klasy Wiolettą Tokarską  oraz Przedstawicielami Rodziców uczestniczyli w  pielgrzymce do Częstochowy oraz Łagiewnik.
Swoją pielgrzymkę rozpoczęliśmy od uczestnictwa w odsłonięciu obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Mszy Świętej sprawowanej w naszej intencji.

Modliliśmy się o łaski, pomoc w zdaniu egzaminu maturalnego, zawierzyliśmy Maryi nasze troski.

Następnie wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

W drodze powrotnej do Tarnowa udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Odwiedziliśmy Kaplicę Św. Faustyny, Bazylikę oraz udaliśmy się na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę Krakowa. Na zakończenie naszej duchowej wędrówki udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II, gdzie ksiądz oprowadził nas po tym pięknym miejscu upamiętniającym naszego Papieża.

Pielgrzymka ta była dla nas niesamowitym duchowym przeżyciem i przede wszystkim oderwaniem się od codzienności.

Do domu wróciliśmy pełni wiary oraz nowych duchowych przeżyć.