a

a

X WIECZÓR Z POEZJĄ

...

„Kochające serce zawsze jest młode” te słowa z greckiego przysłowia stały się mottem „X Wieczoru z Poezją”, który odbył się 6 lutego 2024 r. Organizatorami uroczystości byli: Zespół Szkół Ponadpodstawowych i Szkoła Podstawowa w Ryglicach przy wsparciu Centrum Kultury, Promocji i Turystyki.  Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością m.in. Burmistrz Ryglic pan Paweł Augustyn,  Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Tarnowie pani Grażyna Karaś, Wiceburmistrz pan Krzysztof Kukułka oraz radni powiatowi i gminni.

Ogromną radość sprawiło miłośnikom poezji wysłuchanie najsłynniejszych miłosnych utworów powstałych na przestrzeni epok. Uczniowie oraz dorośli zachwycili odbiorców doskonałą recytacją i śpiewem poezji. Oprawa muzyczna wspaniale podkreślała patetyczny nastrój wydarzenia.

Aula ZSP, jak co roku, była wypełniona po brzegi. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów z Technikum żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach.

Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie, a występującym artystom za trud i czas poświęcony na przygotowanie tej uroczystości.