a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

...

a

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został uchwalony przez parlament i jest obchodzony od 2011 roku. Święto przypada 1 marca, w rocznicę stracenia w 1951 roku przez bezpiekę 7 przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".
W tym roku ze względu na obostrzenia związanie z pandemią COVID-19 Powiatowe Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych odbędą się online. W ramach obchodów zachęcamy do obejrzenia spektaklu teatru Telewizji Polskiej pt: „INKA 1946” w reżyserii Witolda Tomczyka. Spektakl opowiada o mordzie sądowym dokonanym na niespełna 18-letniej Danucie Siedzikównie INCE, sanitariuszce i łączniczce w V Brygadzie Wileńskiej AK. Jednym z zarzutów, jakie jej przedstawiono było mordowanie rannych jeńców z UB – ludzi, którym w rzeczywistości ratowała życie.

Nasz szkoła już od wielu lat włącza się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tym roku obchody odbędą się online przez platformę Teams. Dnia 01.03 (poniedziałek) odbędzie się prelekcja pracownika Instytutu Pamięci Narodowej na temat ks. Władysława Gurgacza - Kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej.


Janusz Szczęch