a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

„Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Wyjazd na Farmę Fotowoltaiczną

...

Wyjazd na Farmę Fotowoltaiczną w Wierzchosławicach w ramach projektu „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

a

Farma fotowoltaiczna w Wierzchosławicach – pierwsza w Polsce naziemna farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW zlokalizowana na terenie gminy Wierzchosławice pod Tarnowem, należąca do spółki Energia Wierzchosławice Sp. z o.o.. Budowa farmy rozpoczęła się 15 lipca 2011 roku, zakończyła 30 września 2011 roku. Farma mogła powstać dzięki środkom unijnym z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Energia produkowana w farmie jest sprzedawana bezpośrednio do sieci energetycznej. Farma składa się z 4445 paneli słonecznych (każdy o mocy 225 W), na działce o powierzchni 2 ha. Poszczególne panele zamontowane są na konstrukcji stalowej wbijanej kafarem do ziemi. Elektrownia działa na zasadzie konwersji energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Energia spływa z paneli do przetwornic, które zamieniają prąd stały na prąd zmienny, a następnie przez transformator przesyłany jest do sieci energetycznej.

Koordynator projektu w szkole: Arkadiusz Nowak