a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

Podsumowanie „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II”

...

a

Podsumowanie „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II”

W ramach projektu przeprowadzono:

1. KONKURSY

 • Konkurs „Konsumuję. Segreguję” - polegał na wykonaniu plakatu dot. segregacji odpadów.
 • Konkurs „Recykling? I like it” - polegał na wykonaniu przedmiotów/ rzeczy z surowców wtórnych.
 • Konkurs „Gra planszowa wielkoformatowa” - polegał na przeprowadzeniu rozgrywek z wykorzystaniem gry planszowej wielkoformatowej.
 • Konkurs – quiz ekologiczno – przyrodniczy - polegał na uczestniczeniu w quizie wiedzy.
 • Konkurs Mega Twister – polegał na przeprowadzeniu rozgrywek z wykorzystaniem gry planszowej wielkoformatowej.
 • Konkurs wiedzy dotyczącej energii odnawialnej oraz ogniw fotowoltaicznych

Nagrodami w konkursach i za udział w projekcie były: Cyfrowe notatniki, Książki - „Krótkie wykłady  Ekologia”, Pendrivy 32 GB, Plecaki, Piórniki, Mapy zdrapki, Podkoszulek, Ręcznik, Komplet długopis i pióro, Puzzle 1000 elementów, Kubek

Nagrody w konkursach i udział w projekcie otrzymali: Michał Nowak, Kacper Wójtowicz, Michał Stańczyk, Mateusz Nalepa, Krzysztof Sokołowski, Anna Pieniądz, Sylwia Zakrzewska, Patrycja Szymczak, Damian Wiśniowski, Kamil Kozak, Kisiel Dominika, Gabryiela Krzywoń, Kamila Nosal, Ewelina Prokop, Anna Mazur, Łukasz Kumięga, Tomasz Gubernat, Kamil Morąg, Jakub Sarad, Sebastian Pankowski, Hubert Madura, Bartłomiej Gilski, Michał Stańczyk, Krystian Dziedzic, Karolina Krzywoń, Anita Wójtowicz, Kinga Złotnik, Joanna Rzeszutko.

2. DOPOSAŻENIE KĄCIKÓW EKOLOGICZNYCH

Uczniowie posadzili kwiaty, które umieszczono na parapetach zarówno w kącikach jak i w pobliżu koszy na śmieci na terenie szkoły. Na korytarzach szkolnych ustawiono dodatkowe kosze do segregacji śmieci. W pobliżu szkoły został również ulokowany kompostownik.

3. INSTALACJĘ BUDEK LĘGOWYCH dla ptaków, jeży, owadów

Przeprowadzenie warsztatów pt. „Ochrona owadów zapylających” przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego połączonych ze zmontowaniem budek lęgowych dla ptaków, owadów i jeży. Materiały niezbędne do wykonania budek lęgowych zostały zapewnione przez partnera Castoramę Tarnów.

4. AKCJĘ SPRZĄTANIE ŚWIATA

Posprzątaliśmy zaśmiecone miejsca w swoich miejscowościach. W ten sposób młodzież będzie chciała zachęcić innych do utrzymywania porządku wokół najbliższego otoczenia, jak i całej Ziemi oraz do podjęcia działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. Worki oraz rękawiczki zostały przekazane przez partnera Branżową Organizację Odzysku Opakowań w Tarnowie.

5. WYCIECZKĘ

Farma Fotowoltaiczna w Wierzchosławicach i Ścieżka Przyrodniczo – Leśna w Wierzchosławicach

W SZKOLE POZOSTAŁO M.IN:

 • Kwiaty:  Asparagus gęstokwiatowy/szparag Sprengera (Asparagus densiflorus), Bluszcz (Hedera wielkolistna), Fikus sprężysty (Ficus elastica robusta), Skrzydłokwiat (Spathiphyllum), Szeflera (schefflera), Zamiokulkas zamiolistny (zamioculcas zamifolia)
 • Doniczki
 • Kosze do segregacji śmieci
 • Kompostownik 1200 l
 • Podłoże
 • Farba magnetyczna
 • Gry edukacyjne
 • Odczynniki …

W projekt zaangażowanych było ponad 120 osób. Koordynator projektu: Arkadiusz Nowak

1 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” 1
2 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Konkurs „Recykling? I like it 264
3 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” 284
4 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Montaż budek lęgowych 336
5 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Sprzątanie świata 327
6 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Warsztaty ekologiczne 322
7 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Tworzenie plakatów 272
8 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Tworzenie tablicy magnetycznej 297
9 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Nowe kosze do segregowania śmieci 251
10 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Konkurs gra planszowa wielkoformatowa 327
11 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Konkurs wiedzy dotyczącej energii odnawialnej oraz ogniw fotowoltaicznych 313
12 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Mega Twister – gra wielkoformatowa 330
13 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Montaż modelu elektrowni WIATROWO SŁONECZNEJ 315
14 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II Ścieżka Przyrodniczo – Leśna w Wierzchosławicach” 298
15 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” Wyjazd na Farmę Fotowoltaiczną 308
16 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II”Sadzenie kwiatów 314
17 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II”Montaż kompostownika 369
18 „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów II” 335