a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

KURS BARISTYCZNY

...

 

Wiosna w pełni, a my ani na chwilę nie zwalniamy tempa. Kolejna grupa naszych uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych doskonali swoje umiejętności tym razem na kursie baristycznym.
W czasie kursu młodzież uczy się pracy z ekspresem ciśnieniowym, młynkiem do kawy i innymi akcesoriami, poznaje podstawowe i praktyczne umiejętności, które na pewno przydadzą się w przyszłości w pracy.
Kurs obejmuje naukę przygotowania, kontroli jakości espresso oraz spieniania mleka, przygotowywanie kaw: cafe cappuccino i cafe latte, americano, kawy po irlandzku i innych.
Oprócz zdobytych umiejętności taki kurs to na pewno nie lada gratka dla smakoszy kawy.
Kurs baristyczny, podobnie jak wszsytkie inne do tej pory jest bezpłatny, realizowany w naszej szkole w ramach projektu "Mistrzowie w zawodzie II".