a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

KURS OBSŁUGI KASY FISKALNEJ

...

Ośmio osobowa grupa uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych przed feriami ukończyła kurs obsługi kasy fiskalnej, realizowany po raz kolejny w  naszej szkole w ramach projektu „Mistrzowie w zawodzie II”.

Kasa fiskalna to bardzo praktyczne i funkcjonalne urządzenie, które znalazło powszechne zastosowanie, zarówno w poszczególnych firmach handlowych jak i usługowych.

Uczniowie w czasie kursu uczyli się:

  • ewidencji wpłat gotówkowych
  • obsługi terminali kart płatniczych
  • skanowania kodów kreskowych znajdujących się poszczególnych produktach
  • wykonywania zwrotów oraz poszczególnych rabatów
  • rozliczania utargu po zakończeniu zmiany
  • wydruku raportów kasowych