a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

KURS CARVINGU

...

Kolejna grupa ukończyła kurs carvingu, który odbywał się w ramach projektu "Mistrzowie w zawodzie II"

Carving to sztuka rzeźbienia w warzywach i owocach, która pojawiła się w Polsce dopiero kilkanaście lat temu i cieszy się od tej pory sporą popularnością. Obecnie coraz więcej lokali gastronomicznych wprowadza carving uatrakcyjniając dekoracjami stoły bufetowe na przyjęciach okolicznościowych.

Do profesjonalnego carvingu potrzebne są odpowiednie umiejętności i narzędzia, przede wszystkim specjalne noże do dekoracji potraw oraz akcesoria pomocnicze.

Na etapie początkowym wiele dekoracji możemy przygotować ostrym nożem jarzyniakiem.

 

Mamy nadzieję, że kurs carvingu był tylko inspiracją dla przyszłych adeptów sztuki kulinarnej, bo z warzyw i owoców faktycznie można przygotowywać ciekawe dekoracje.