a

a


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

Wizyta w Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik”

...

Kto rządzi w ulu?

Dlaczego pszczoły tańczą?

Jak długo żyje pszczoła?

Ile pracuje na jedną łyżeczkę miodu?

Czy dobierającym się do ula niedźwiedziom faktycznie chodzi o miód?

Na te i wiele innych pytań nasi uczniowie szukali odpowiedzi podczas wizyty w Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik” w Stróżach.

Nasze dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zobaczenia skansenu uli. Poznaliśmy biologię pszczół i różne istotne aspekty związane z ich krótkim i pracowitym życiem.

Mieliśmy możliwość samodzielnie wykonać woskowe świece, które są nie tylko ciekawą ozdobą, ale przede wszystkim mają walory zdrowotne. Kosztowaliśmy różne rodzaje miodów i dowiedzieliśmy się w jak wielu dziedzinach życia wykorzystuje się miód i szeroka gamę produktów pszczelich.

Ten ciekawy i słodki EKO dzień na pewno na długo zostanie na nam w pamięci, a najbliższe chłodne popołudnia będziemy spędzać przy aromatycznej świecy woskowej i rozgrzewającej herbacie z miodem.

Dzisiejszy wyjazd do kolejne przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych u uczniów III”.